С радост споделяме, че официално открихме в столичния квартал „Стрелбище“ нашия социален център „Св. Стефан“ – място за подкрепа, достойнство и ново начало за бездомни хора. Това е естествено продължение на нашата мобилна работа на терен. В социалния център „Св. Стефан“ предоставяме топла храна, душ, бръснене, подстригване, социално и психологическо консултиране, дрехи и обувки. Това е пространство, в което се срещаме с истински човешки истории и работим за това те да имат по-добро продължение.
Участниците в събитието бяха приветствани от председателя на Каритас София, Н.В.Пр. Петко Вълов, представители на Столична община – район „Триадица“ и дирекция „Социални услуги за деца и възрастни“, на фондация BCause, които заедно JTI реализират програмата „Капка по капка“. Със средства по тази програма финансирахме ремонтът и обзавеждането на Центъра, купуването на автомобил и текущите разходи.
Вярваме, че всеки човек заслужава шанс и че #КапкаПоКапка можем да върнем надеждата и човешкото достойнство там, където са най-нужни.







